Αρχική Σελίδα

Η Διευθύντρια και οι Εκπαιδευτικοί του 5ου Δημοτικού Σχολείου Αλεξανδρούπολης σας καλωσορίζουμε στον νέο και ανανεωμένο Ιστότοπο* του Σχολείου μας.

* Ο ιστότοπος βρίσκεται υπό συνεχή ανάπτυξη και ενημέρωση.

Σημαντικό

«Διδασκαλία της 2ης ξένης γλώσσας στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2024-2025»

Οι γονείς και οι κηδεμόνες των μαθητών/τριών που θα φοιτήσουν κατά το σχολικό έτος 2024-2025 στην Ε ́ τάξη του Δημοτικού Σχολείου συμπληρώνουν δήλωση με τη γλώσσα προτίμησης του παιδιού τους (Γαλλική ή Γερμανική) και την καταθέτουν στον Διευθυντή/ντρια του Σχολείου τους έως 15 Μαΐου 2024.

Διαβάστε την εγκύκλιο και κατεβάστε την υπεύθυνη δήλωση από τους παρακάτω υπερσυνδέσμους:

1. Εγκύκλιος
  2. Υπεύθυνη Δήλωση
Κάποιες από τις δραστηριότητές μας.

Τελευταία Νέα στο blog μας

6ος ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ “ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ”

Οι εγγραφές για τον 6ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Μαθηματικών Ικανοτήτων συνεχίζονται.

Ο διαγωνισμός διεξάγεται και φέτος διαδικτυακά το Σάββατο 9 Μαρτίου 2024.

• Λήξη εγγραφών: Κυριακή 3 Μαρτίου 2024

Λεπτομέρειες για τον διαγωνισμό αλλά και τη διαδικασία εγγραφής, θα βρείτε στο ιστολόγιο της ΕΜΕ Έβρου:

Βρείτε μας στα κοινωνικά δίκτυα
Δείτε την σελίδα μας στο Facebook
Διαχειριστής : Πέτρος Μιχαηλίδης - Εκπ/κός ΠΕ70